Co je SEO hosting a vyplatí se?

Pernštejn

SEO hosting je služba, kterou jistě oceníte, využíváte-li k optimalizaci webových stránek tzv. podpůrné stránky, jinak zvané minisites. Princip SEO hostingu spočívá v tom, že jednotlivé stránky jsou hostovány na různých serverech, mnohdy roztroušených i po velkém území. Každá podpůrná stránka, která odkazuje na váš hlavní web, má tak vlastní IP adresu a o to jde především. Rádi pro vás zajistíme správu SEO hostingu.

Proč zvolit SEO hosting?

Jelikož jsou vyhledávače stále „chytřejší a chytřejší“, je při budování zpětných odkazů třeba věnovat pozornost i těm nejmenším detailům. Takovým zdánlivě bezvýznamným detailem je IP adresa stránky odkazující na vaše webové stránky. Pokud vyhledávač zjistí, že na váš web odkazuje sice mnoho webových stránek, ovšem stále ze stejné IP adresy, přidělí takovým odkazům menší váhu. A to je samozřejmě nežádoucí, zvláště když část odkazového profilu budujete sami prostřednictvím podpůrných stránek. Právě proto se hodí využít SEO hosting, jakožto levnější a administrativně méně náročnou alternativu k hostování minisites u různých poskytovatelů webhostingu.

Cena za SEO hosting

Je zajímavé, že například u poskytovatele SEO hostingu TELE3, který sami využíváme a doporučujeme ho svým zákazníkům, se cena neliší od běžného multihostingu. Již zhruba od 100 Kč měsíčně tak můžete hostovat váš balík microsite na různých IP adresách rozesetých po celé ČR. SEO hosting napomáhá kvalitnějšímu SEO.