Jaké SEO nástroje používat?

Pernštejn

Základními SEO nástroji, které by měl znát a umět používat každý majitel webové stránky, jsou ty z dílny společnosti Google. Výčet SEO nástrojů se však rozhodně neomezí na Google Analytics a Google Webmaster Tools. Zapomenout totiž nesmíme ani na nástroje MajesticSEO či český SEO Servis.

Google Analytics

Nástroj, který slouží primárně ke sledování návštěvnosti stránek, se může stát také perfektním zdrojem informací a podkladů pro SEO analýzu a následnou optimalizaci stránek. Pro tyto účely se hodí sledovat hlavně část „Optimalizace pro vyhledávače“, která poodhalí Vaše možnosti právě na poli SEO.

Google Search Console – Google Webmaster Tools

Pomocí toho nástroje opět od společnosti Google můžete zjistit informace, které přijdou Googlu z hlediska optimalizace důležité. Nespornou výhodou této služby je záložka „Zdraví“, ve které se dozvíte o problémech, které má indexovací robot s vaší stránkou. Rovněž data z tohoto nástroje jsou dobrým podkladem pro optimalizaci stránek pro vyhledávače.

Collabim

Collabim - SEO nástrojTaké v Čechách jsou vyvíjeny zajímavé internetové marketingové nástroje. Jedním z nich je také Collabim.

MajesticSEO

Chcete-li analyzovat váš odkazový profil, co do kvantity i do kvality, rozhodně doporučujeme nástroj Majestic SEO. Některé jeho rozšířené funkce jsou sice placené, ovšem při budování kvalitního a širokého odkazového profilu je to neocenitelný pomocník. Pomůže také odhalit web, jehož linkbuilding se nevydal správnou cestou, tedy web, který má sice hodně odkazů, ale málo kvalitních. To je velká přednost tohoto nástroje, neboť většina ostatních analyzuje zpětné odkazy pouze co se množství týče.

SEO Servis

Komplexním SEO nástrojem, který umí poskytnout některá užitečná data, je SEO Servis. Umí mimo jiné ověřit validitu kódu, zjistit pozice ve vyhledávačích i naznačit celkovou „sílu webu“. A to jsou právě další data, která se dají použít při SEO analýze vaší webové stránky.

Dalších nástrojů, které vám mohou ulehčit práci v oblasti optimalizace webu pro vyhledávače, je velká spousta. Některé jsou placené, jiné zdarma. Stačí si jen vybrat.