Proč děláme weby pro RE/MAX?

RE/MAX je aktuálně náš největší klient. Postupně jsme vpluli do realitní problematiky tak, že se nám o ní někdy i zdá. Přesto, nebo právě proto je tato spolupráce velmi zajímavá.

Proč děláme pro RE/MAX a ne pro jiné realitní kanceláře

RE/MAX je mezinárodní firma, která působí také v České republice. Tak nějak to asi praví i oficiální informace, které o ní můžete najít kdekoli na internetu. Stejně tak se o této realitní kanceláři říká, že je největší. To je pochopitelně také pravda, ale podle mého názoru je hlavně nejprofesionálnější. Poznáváme její zákulisí a neustále potkáváme další makléře i šéfy jednotlivých poboček. Každá kancelář je jiná, ale všechny mají stejné zázemí a takříkajíc podobnou DNA. Interní procesy jsou v síti RE/MAX propracované do detailu a přesto se nám jeví jako dostatečně svobodné. Vidíme totiž, že poskytuje jednotlivým kancelářím dostatek prostoru na to, aby mohl každý makléř pracovat tak, jak mu to vyhovuje, ale přitom mít kvalitní a jasně strukturované technické i lidské zázemí silné společnosti. To je pak výhodné i pro nás, protože nejsme svázáni zbytečnými pravidly.

Jak to začalo?

Tvorba webových stránek

Na počátku spolupráce byl brněnský realitní makléř Kamil Jelínek, který nás oslovil s požadavkem na vytvoření nového webu za účelem generování poptávek po odhadech nemovitosti. Web jsme vytvořili a v současné době generuje cca 1 poptávku (po odhadu tržní ceny nemovitosti) denně, což je na lokální trh dobré. Kamil působí v pražské pobočce RE/MAX Alfa ale specializuje se na Brno (odkud pochází) a na okolní regiony. Díky tomu se nám otevřely další možnosti spolupráce s jinými makléři. RE/MAX Alfa je největší pobočkou v celé síti a patrně také největší jednotlivou realitní kanceláří v České republice vůbec. Po prvních schůzkách s vedením firmy jsme viděli, že by spolupráce mohla fungovat a že se nám rýsuje pěkný, oboustranně výhodný business. Naše spolupráce zdaleka není zajímavá jen finančně, ale hlavně lidsky, což je pro nás to nejpodstatnější. Tvoříme totiž webové stránky jen pro klienty, se kterými si dobře rozumíme a mnohdy pak naše obchodní partnerství přesahují i do osobní roviny. 

Kudy dál – SEO, obsahový marketing, nové weby, …

Našim hlavním cílem je správně vytvářet a propojovat weby realitních makléřů i kanceláří. Chceme, aby weby generovaly kontakty, poptávky po odhadech nemovitostí a následně napomáhaly k nabírání nových nemovitostí do portfolia RE/MAXu. Kromě toho také dbáme na informační hodnotu obsahu, protože jsme rádi, pokud jsou stránky RE/MAXu důvěryhodným zdrojem informací. Víme, že je to nekonečná práce, ale dává nám smysl. Pomáháme tím nejen generovat business, ale především najít lidem nové bydlení v Brně, Praze, ale i v jiných lokalitách České republiky.

Propojování webů

Realitní trh je úzce propojený s celou řadou oborů a je na nich také do jisté míry závislý. Jedná se například o finančnictví, bankovní sektor, hypotéky, ale také například stěhovací firmy, nebo jiné služby, které realitní makléři a jejich klienti využívají. Realitní makléři tak spolupracují také s fotografy, architekty, aranžéry, ale i stavebními firmami. Protože takto spolupracují makléři, musejí mít i weby těchto dodavatelů mezi sebou mít vazby pomocí odkazů, nebo se mohou jejich majitelé vzájemně propagovat například na sociálních sítích.